10 דברים שלא ידעתם על ריהוט עתיק

מדוע דווקא בימינו אנו, החזרה לתחומים העתיקים בכל שטחי החיים בתחום האומנות, ובפרט בריהוט ובעיצוב הבית, תופסת תאוצה? האם הדבר, למעשה מתקשר לעידן הטכנולוגי וזו מעשה פאזה נוספת בפיתוח האנושי?

התשובה לשאלה האחרונה היא "כן". ריהוט עתיק שמורכב משולחן בצורה של גזע עץ, מגירות עם דלתות מגולפות וכד' היה מוצר בסיסי בעת העתיקה ובימי הביניים, אבל אז, הכנתו הייתה קשה ביותר והצריכה מצאי אדיר של פעולות פיזיות מסובכות (כריתת כעצים, חריטה ידנית באמצעות ניסור, גילוף שבבים, ומה לא). בשנות השמונים, כשהריהוט המודרני הגיע למחוזותינו, חשה התעשייה בהקלה מסוימת, וייצור רהיטים נהפך לקל ופשוט כשיש מיכון מתקדם שעושה זאת בשבילנו. אבל כיום, האנושות שוב התעוררה והחליטה להשתמש באותם מכשירים מתקדמים (כמו מכונות חריטה CNC, מכשירי הכנת פרזול מתכתי מעוצב וכד') בשביל לייצר את הקלאסיקות שיוצרו על ידי האבות הקדמונים שלנו בעמל רב. זה מה שמיוחד באסופת רהיטים המתקנאת ריהוט עתיק כיום וגורם גם ליצרנים וגם לצרכנים לפעול לטובת קידומהּ.

שימוש בחומרים מודרניים שלא היו קיימים בעבר בלי לפגום בעיצוב המוצר

בימי הביניים ובעת העתיקה אף אחד לא חלם על טבילת שבבי עץ בפולימר או על צביעת מתכות לצבעי עץ בשביל ליהנות גם מעמידוּת וגם מאותנטיות. כיום, רהיטים עתיקים נהנים מיתרונות אלו.

מתאים גם לבית כפרי וגם לבית בורגני  אנשים נוטים לשייך כל מה שעתיק לעיצוב כפרי וכל מה שמודרני לעיצוב בורגני. בתחום כמו ריהוט עתיק ניתן למצוא פריטים גם לבית בורגני וגם לבית כפרי. למשל שולחנות שהעיצוב שלהם מלבני 4 צלעות, או מזנונים ברוח זו מתאימים לעיצוב הבורגני חרף הצבע החום ותבנית העיצוב העתיקה. בשונה מכך, ריהוט עגול יתאים יותר לבית כפרי.

עמיד בפני מזיקים הודות לתהליכי ייצור מודרניים

כל לוח עץ טבעי של כל רהיט משומן משני צדיו ומגובה בחומרי ציפוי מן המעלה הראשונה. יש מתכת בריהוט? היא תמיד תהיה אלחלד ומוגנת היטב.

מכיל אלמנטי שימוש של רכיבים מודרניים גרירה קלה של כל דלת ארון או דלת מגירה, טריקה שקטה ברוב ההתקנים. שלא כמו בעידני ימי הביניים או העת העתיקה, כאן חשבו על כך בשבילכם ולמענכם. 

ניתן לעיצוב בבתים שאינם בהכרח עתיקים ניתן להשתמש בצבע החום של הרהיטים בשביל להשלים מוטיב מסוים ולא רק להפוך אותו לנושא. למשל בבית חום לבן בעיצוב פרובנס רהיטים עתיקים פופולריים מאד.

ריהוט עתיק משתלב היטב בכל חדר בתנאי שבוחרים על פי הממד

בחירה בהתאם למדידה רגילה לא מספיקה בשביל לשמור על העיצוב, רק בשביל להבטיח היתכנות בהצבת המוצר. בשביל לא לשבור תבניות עיצוב, הקפידו על יחסי ממד: רהיטים דקים וקומפקטיים ילכו רק לחדרים קטנים ורהיטים בולטים ועבים ילכו רק לחדרים גדולים.

ניתן לעצב חדרים שלמים בצבע חום ולהעניק להם הרגשה אותנטית של ימי העבר הודות לטכנולוגיות החדישות, ניתן למצוא כל רכיב ריהוט כיום בצבע עץ בגוון עתיק, כולל רכיבים שעד כה כולנו הסכמנו על מתכתיותם כמו למשל קולבי בגדים ומתלים שונים.

ניתן להשתמש באלמנטים שאינם עץ בשביל לייצר ריהוט עתיק ריהוט קש צבוע בצבע חום כהה, ריהוט עם פרזול מתכתי צבוע, ועוד . עם טכניקות הצביעה של היום ניתן להפוך כל דבר לדמוי עץ ולתרום בכך לתחושת הכפריות שלו.

ניתן לקנות רכיבי עצים משולבים

לא כל רכיב חייב להיות מעץ מלא. ניתן למשל למצוא שולחנות או מזנונים שהחילק העיקרי שלהם עשוי מעת אחד והמסגרת מעץ שני. מומלץ לכל מי שמעוניין לחדד עיצוב ולשפר את ההגנה על המוצר שלו.

טרימיום רהיטים – רהיטים עתיקים ממומחים

טרימיום הנה חברת מומחים לשיווק ריהוט עתיק למכירה. בואו למצוא כאן ריהוט עתיק במבצע על בסיס מחירים מיוחדים.

נגישות